Väljendusvahendi kohta, mis leiab aset meiega samas füüsilises ruumis, valetab teater kuradi palju. Olen huvitatud nähtusest, mis jäävad väljapoole vaatevälja: pahempooltest, konstruktsioonidest, karkassist. Uurin ruumi, mis on enne ja peale seda, kui see lavale tuleva etendaja poolt aktiveeritakse.

Residentuur algab katsest viia end stsenograafia vahendite abil tagasi ühte korterisse, kus kunagi elasin ning seejärel minna sealt edasi, kõikjale, kuhu noodsamad vahendid minna lubavad. Määramata hall-alasse mälus asuva ruumi ja selle taaslavastuse vahel; intrigeerivasse sügavikku kujuteldavate kohtade ning Püha Vaimu SAALi vahel.

Riin Maide on noor kunstnik ja stsenograafia-entusiast, kes elab ja töötab Tallinnas. Riin on õppinud Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide teaduskonnas graafikat ning on lisaks täiendanud ennast Prahas DAMUs alternatiiv- ja nukuteatri osakonnas stsenograafia erialal. Riin töötab nii graafika kui installatsiooni meediumiga ja on teinud kaastöid etenduskunstiprojektidele nii Tallinnas kui Prahas.

Residentuuri toetab Kultuurkapital.