Residentuuris Kanuti Gildi SAALis SAAL Biennaal festivali ajal tegeleb Maija Hirvanen oma järgmise loeng-etendusega “Pushing Score - Performance Practices in a More-Than-Human Crowd” ja käsiloleva üldise uurimustööga.
“Pushing Score – Performance Practices in a More-Than-Human Crowd” toetub praktikatele, mis ühendavad inimesi seente, kivide, teiste liikide, jäänukite ja nimetute asjadega. Selles loeng-etenduses asetame me endid paralleelselt väga pika ajaraamiga, sellisega milles inimolend on osaline mustmiljoni päikesetsükli kestuses. See loeng-etendus venitab tajude ja ka mõtlemise piire käega katsutavas vormis.
“Pushing Score – Performance Practices in a More-Than-Human Crowd” on osa Maija Hirvaneni projektist Performing Interconnections, mille kallal ta asus hiljuti tööle kui THIRD Research Cohort meeskonna liige. See on osa DAS Graduate School ehk teatri- ja tantsuakadeemia teadustöö osakonnast, mis on üks Asterdami Kunstide Ülikooli teaduskondadest.

Maija Hirvanen on Helsingis baseeruv koreograaf ja esitaja. Tema töid on esitletud erinevatel festivalidel ja etenduskunstide keskustes - Tanz im August / Berliin, ImpulsTanz / Viin, Sadler’s Wells / Lilian Baylis Studio / London, SPRING Festival / Utrecht, Seoul Performing Arts Festival, Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis ja Dansens Hus / Stockholm, Zodiak, Kiasma, Baltic Circle, Helsinki Festival ja Moving in November Festival. Hirvanen on nii osalenud kui eest vedanud mitmeid rahvusvahelisi loomelaboratooriume ja diskursiivseid programme. Hirvaneni töid on esitatud nii teatrites, avalikus ruumis kui galeriides. Maija huvideringi kuuluvad nii kunsti kui teiste ususüsteemide suhted ning koostööl põhinevad protsessid kultuuripraktikatest kuni ümberõppeni. Viimase paari aasta jooksul on tema tähelepanu koondunud enam-kui-inimlikule maailmavaatele ja praktikatele ning selle manifesteerimisviisidele etenduskunstides. Tema viimased tööd ja koostööd on järgnevad: loeng-etendus ”Art and Love” (2017), lavastused “Magic and Despair” (2019) ja “Life as we know it” (2020) ning “Mesh” (premiering in August 2022).
http://www.hirvanen.net